ANUNT IMPORTANT

Primaria   Comunei   Ceptura   anunta   publicarea   documentelor   tehnice   ale   cadastrului sistematic derulat pe raza comunei, începând cu data de 23 august 2022.
    Datele referitoare la imobilul/imobilele pe care le detineti în sectoarele cadastrale sunt afisate la sediul Primariei Ceptura în Sala de Sedinte din localitatea Ceptura.
    În vederea verificarii datelor publicate, va rugam sa va prezentati la sediul Primariei Ceptura, sau sa asteptati distribuirea acestora prin intermediul serviciului de Politie Comunitara.
    Puteti depune Cerere de rectificare daca informatiile referitoare la imobilul detinut nu sunt corecte, în termen de 60 de zile de la data publicarii, însotita de documente doveditoare.

Programul de lucru: De luni pâna vineri între orele 09:00 – 14:00
Data de început a afisarii: 23.08.2022
Data de sfârsit a afisarii: 21.10.2022

Mai jos veti regasi:
- link-ul de pe site-ul ANCPI, unde au fost publicate Documentele cadastrului, pentru sectoarele cadastrale nr. 0, 2-117 UAT CEPTURA:

Pentru a preveni raspandirea virusului SARS COV 2, Primaria Comunei Ceptura a implementat plata online a taxelor si impozitelor locale.

Astfel, toate persoanele fizice care doresc achitarea taxelor si impozitelor sau a amenzilor, cat si persoanele juridice pot plati online înregistrandu-se pe  ghiseul.ro.

Platforma www.ghiseul.ro este un proiect derulat de Autoritatea pentru Digitalizarea Romaniei si sustinut de Asociatia de Plati Electronice din Romania, care ofera posibilitatea contribuabililor de a vizualiza obligatiile de plata existente si/sau de a plati online cu cardul, partial sau total, taxele si impozitele locale, precum si amenzile existente.

Dovada platii se primeste pe e-mail în doar cateva minute de la plata efectiva.

De asemenea, la caseria Primariei Comunei Ceptura puteti achita orice creeanta folosind modalitatea de plata cu cardul.