Astazi, 14 iunie 2021, se implinesc 500 de ani de la atestarea documentara a localitatii noastre.
Numele Cepturele - Ceptura mai apoi - apare mentionat pentru prima data in documentul Carte Domneasca din 14 iunie 1521 sub parafa voievodului Neagoe Basarab.
La multi ani, Ceptura!
La multi ani ceptureni, oriunde v-ati afla!

Pentru a preveni raspandirea virusului SARS COV 2, Primaria Comunei Ceptura a implementat plata online a taxelor si impozitelor locale.

Astfel, toate persoanele fizice care doresc achitarea taxelor si impozitelor sau a amenzilor, cat si persoanele juridice pot plati online înregistrandu-se pe  ghiseul.ro.

Platforma www.ghiseul.ro este un proiect derulat de Autoritatea pentru Digitalizarea Romaniei si sustinut de Asociatia de Plati Electronice din Romania, care ofera posibilitatea contribuabililor de a vizualiza obligatiile de plata existente si/sau de a plati online cu cardul, partial sau total, taxele si impozitele locale, precum si amenzile existente.

Dovada platii se primeste pe e-mail în doar cateva minute de la plata efectiva.

De asemenea, la caseria Primariei Comunei Ceptura puteti achita orice creeanta folosind modalitatea de plata cu cardul.